NA CZYM TO POLEGA

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie krótkiego filmu, którego autor zbuduje opowieść o tym, co w przeszłości Ochoty zafascynowało go, wzruszyło lub czym chce się podzielić z innymi. Może opowiedzieć o wyjątkowym miejscu, ważnym wydarzeniu lub niezwykłej postaci, sięgając przy tym po dowolną formę, technikę czy sposób realizacji. Film może mieć charakter fabularny, dokumentalny, a nawet reklamowy. Nad filmem można pracować samodzielnie, ale dużo przyjemniej będzie znaleźć grono znajomych i stworzyć wspólne dzieło. Nie potrzeba do tego profesjonalnej kamery. Smartfon, aparat fotograficzny, wiedza i inwencja wystarczą, aby powstała historia, która zachwyci, rozbawi lub wzruszy.

Jedynym ograniczeniem jest 100 sekund – właśnie tyle powinien trwać film.

Na stworzenie prac konkursowych czasu jest sporo – ich nabór potrwa do 15 października. Następnie wszystkie filmy, spełniające warunki określone regulaminem, zostaną opublikowane w Internecie. Na każdy z nich będzie można oddać głos za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook. Dziesięć filmów, które uzyskają największą liczbę głosów, przejdzie do drugiego etapu konkursu i zostanie ocenionych przez jury. Jego członkowie zwrócą uwagę na wartość merytoryczną i artystyczną filmów, oceniając jednocześnie oryginalność koncepcji, i w ten sposób wyłonią zwycięzcę.

Zostanie on uhonorowany nagrodą w wysokości 1500 zł.

Konkurs zakończy przewidziana na drugą połowę listopada gala, która stanie się dla wszystkich mieszkańców Ochoty okazją do wspólnego obejrzenia 10 najlepszych prac konkursowych i poznania ich twórców.